Obecna zima była dość śnieżna, więc rano (a nawet wieczorem) musimy wziąć szczotkę i wyczyścić samochód. Niektórzy jednak zaniedbują tę procedurę i są zadowoleni z czyszczenia szyb. Szkoda, że ci leniwi ludzie raczej nie myślą o tym, jak niebezpieczne może być!

I problem nie polega na tym, że ograniczają się do przeglądu, ale na tym, że otaczający ich ludzie mogą cierpieć z powodu nich. Kanał telewizyjny Weather Channel wyraźnie pokazał za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości, co może się stać, jeśli wyruszysz w drogę bez czyszczenia dachu samochodu ze śniegu. Śnieg nagrzewa się z dachu samochodu i zamienia się w lód, który następnie zostaje zerwany przez powietrze i wysłany do lotu.

Prosto do samochodu, następny za nami! Może to spowodować poważne wypadki z ofiarami ludzkimi, ponieważ kawałek lodu wielkości dachu waży do 50 kilogramów. Wyobraź sobie, jakie szkody może wyrządzić komuś, kto jechał z tyłu? Obejrzyj film i nigdy nie zaniedbuj podstawowych zasad bezpieczeństwa. W końcu oczyszczenie samochodu ze śniegu wcale nie jest trudne i nie wymaga dużo czasu, prawda?

Dodaj komentarz