1. Przyspieszyć się
Dzięki cudownemu efektowi Łyżwiarstwo figurowe konkuruje z pływaniem i bieganiem na świeżym powietrzu. Większość obecnych znanych łyżwiarzy figurowych w przeszłości to chore dzieci z Lat 90., które miały cały zestaw problemów, od słabego układu odpornościowego po choroby serca i kręgosłupa. Ale oczywiście warto jeździć nawet dla tych, którzy są całkowicie zdrowi. Na lodzie przyspiesza nie tylko sam łyżwiarz, ale także wszystkie wewnętrzne procesy zachodzące w ciele: metabolizm jest szybszy, a krew płynie do serca, płuca pompują więcej powietrza.

2. Wzmocnij nogi
Ślizganie się, skręcanie, hamowanie, skakanie i lądowanie na piątym punkcie — w dolnej części ciała po prostu nie ma mięśni, które byłyby bezczynne. Największe obciążenie podczas jazdy na łyżwach występują kostki, mięśnie łydek i kolana. Istnieją osobne ćwiczenia do trenowania bioder i pośladków: na przykład „Pistolet”, znany wszystkim z lekcji wychowania fizycznego, wykonywany tylko z prędkością i na lodzie. Ale to już dla zaawansowanych użytkowników.

3. Pozbądź się choroby lokomocyjnej
Łyżwiarstwo figurowe doskonale trenuje aparat przedsionkowy: im lepiej umiesz stać (i biegać) na śliskiej powierzchni, tym łatwiej będzie Ci w normalnym życiu. Podczas podróży samochodem, pociągiem lub samolotem prawdopodobieństwo choroby lokomocyjnej znacznie spadnie.

4. Rozwiń muzyczny słuch
Dla profesjonalnych łyżwiarzy plotka muzyczna jest ogólnie kwestią życia i śmierci: nie słyszysz na lodzie, co leje się z głośników-jest wolna. Porzucenie następuje od najmłodszych lat. W szkołach dla dzieci początkujący łyżwiarze chodzą w kółko do muzyki w zmieniającym się tempie i stukają pałeczkami w rytm. Nawiasem mówiąc, możesz wziąć tę technikę i sprawdzić własne siły. 5. Jeździsz wszędzie
Nie musisz płacić za lód,jeśli lubisz jeździć. Zimą sztuczne stawy często zamieniają się w dzikie lodowiska: bez opłat, bez lodu, ale co za przestrzeń dla kreatywności! Na przykład tutaj możesz nauczyć się pisać różne postacie i słowa na łyżwach (nawiasem mówiąc, to było pierwsze zawody łyżwiarzy). Inna opcja: zaproś dziewczynę do pracy nad nowymi rodzajami wsparcia, które zwykle ukrywa się przed wścibskimi oczami.

6. Poznaj dziewczynę
Znajomość na lodowiskach to kwestia techniki. Jeśli możesz skoczyć Axel lub przynajmniej odtworzyć chód Michaela Jacksona na lodzie, szybko Znajdziesz Partnera i przejdziesz od jazdy solo do jazdy na łyżwach. Jeśli zestaw elementów ogranicza się do niepewnego poślizgu na kołyszących się nogach, to twoja opcja to spektakularny upadek. Szczególnie odważni nurkują bezpośrednio na obiekt pożądania, a następnie z przepraszającymi intonacjami proszą o pokazanie kilku odbiorników. Najważniejsze jest, aby wziąć pod uwagę różnicę wymiarów, aby przypadkowo nie zmiażdżyć dziewczyny.

Nie wstań na łyżwach, jeśli masz:
Problemy układu mięśniowo-szkieletowego (skoliozy drugiego i większego stopnia). Łyżwiarstwo figurowe znajduje się na liście najbardziej traumatycznych sportów, ponieważ czasami prędkość łyżwiarza przekracza 60 km/h.nawet jeden zły upadek może prowadzić do poważnych konsekwencji.
Krótkowzroczność wysokiego stopnia, a także każdy stopień krótkowzroczności na tle zmian dna oka. Potrzebujesz porady lekarza – istnieje niebezpieczeństwo odwarstwienia siatkówki.
Choroby układu sercowo-naczyniowego (wady serca i małe nieprawidłowości serca). Łyżwiarstwo figurowe tylko w telewizji wygląda łatwo, w rzeczywistości jest to poważne obciążenie, w tym serce.
Ciężkie choroby układu nerwowego (padaczka). W takim przypadku zabronione są wszelkie zajęcia energochłonne. Łyżwiarstwo figurowe-też.
Choroba układu oddechowego. Jeśli astma oskrzelowa nie jest sezonowa, ale stała, najlepiej pozostać za burtą. W wieku dorosłym nie będzie można go wyleczyć łyżwiarstwem figurowym, ale łatwo go pogorszyć. Proste ruchy
W łyżwiarstwie figurowym istnieje wiele wspaniałych terminów: spirala „cyrkiel”, rotacja” naleśnik”, skoki” pendal „i”jeleń”. Nie gwarantujemy, że po naszym kursie ekspresowym zrobisz je jedną lewą i natychmiast zdobędziesz serce Tatyany tarasowej, ale w każdym razie Twój pokaz lodu nie zmieni się w wstyd lodowy. Oto trzy podstawowe elementy, które pomogą wyróżnić się na ogólnym tle.

Latarka
Cofnij się, kopiąc nogami niezliczoną liczbę ósemek. Stojak startowy-na dwóch nogach.
Nogi są proste, skarpetki razem, pięty osobno.
Przykucnij, zegnij nogi i rozstaw siły na odległość do pół metra.
Pchnięcie wykonuje się na wewnętrznym żebrze kalenicy. Odsuwając się od miejsca, wyprostuj nogi, zsuń je.
Po tym, jak nauczysz się wieszać „latarki” z tyłu, zrób to samo do przodu.
Poślizg do tyłu
Stojak startowy-na dwóch nogach. Nogi lekko zgięte w kolanach, skarpetki razem, pięty osobno.
Delikatnie odepchnij wewnętrzne żebro lewego grzbietu od lodu i przenieś środek ciężkości na prawą stopę.
Kontynuuj przesuwanie na zewnętrznym żebrze prawego grzbietu. Lewa noga znajduje się na lodzie na wewnętrznym żebrze. Po pchnięciu idzie obok prawej stopy w odległości 30-40 cm.
Po zakończeniu poślizgu należy przesunąć lewą nogę w prawą stronę i przenieść ciężar ciała na lewą nogę. Następny nacisk będzie już prawą stopą.
REKLAMA-CIĄG DALSZY PONIŻEJ
facebook
vk
ok
Jaskółka
Stojak startowy-na dwóch nogach.
Na początek będziesz musiał przyspieszyć.
Następnie przenieś ciężar ciała na prawą nogę, nie zginaj kolana, kontynuuj przesuwanie się w linii prostej.
Rozłóż ręce na boki-pomoże Ci to utrzymać równowagę.
Następnie cofnij lewą nogę, jednocześnie rozwijając skarpetę i podnieś ją tak bardzo, jak to możliwe. Tułów musi być opuszczony do przodu dopiero po tym, jak lewa noga zostanie cofnięta i podniesiona do granic możliwości.
Konieczne jest przesuwanie się z tyłu łyżwy, aby nie zaczepić zębów o lód i nie spaść.
Jak hamować
W łyżwiarstwie figurowym istnieje kilkanaście różnych opcji, jak szybko i bezboleśnie zatrzymać się, a to nie liczy naszego ulubionego Skoku w Zaspę śnieżną i hamowania o burtę. Oto trzy najprostsze opcje.

T-Stop

Jeśli ścigasz się do przodu na dwóch na wpół wygiętych nogach, musisz nacisnąć wewnętrzne żebro ostrza łyżwy, które znajduje się z tyłu, aby się zatrzymać. Wcześniej tę nogę należy umieścić prostopadle do kierunku ruchu. Rozłóż ręce na boki.

Przystanek „pług”

Oto inna opcja dla ciebie. Zegnij nogi, obróć skarpetki do wewnątrz, dociśnij wewnętrzne żebra kalenicy i módl się. Żart. Bezpiecznie zahamujesz i bez modlitwy.

Hamowanie dwiema nogami

Polecany szczęśliwym posiadaczom łyżew hokejowych. Konieczne jest gwałtowne obrócenie obu nóg prostopadle do ruchu, umieszczenie jednej nogi na wewnętrznym żebrze, drugiej na zewnętrznym i przetoczenie publiczności zdumionej twoimi umiejętnościami falą wiórów lodowych.

Dodaj komentarz