Firma „Technodynamika” korporacji państwowej „Rostekh” stworzył dysk flash, niszcząc zapisane informacje po naciśnięciu przycisku, zgodnie ze stroną internetową gospodarstwa. Po aktywacji Detonator jest uruchamiany wewnątrz urządzenia, które spala płytkę drukowaną skumulowanym strumieniem. Jednocześnie integralność obudowy dysku flash nie jest w żaden sposób naruszona — na zewnątrz wydaje się nienaruszona, ale usuniętych informacji nie można przywrócić.

„Stworzyliśmy nowe urządzenie, które jest w stanie niezawodnie chronić informacje przed nieautoryzowanym dostępem: niemożność odzyskania danych została potwierdzona ekspertyzą. W przyszłości należy przeprowadzić testy urządzenia pod kątem bezpieczeństwa podczas długotrwałego przechowywania, odporności na czynniki mechaniczne i klimatyczne, a także opracować różne opcje projektowania obudowy” — mówi dyrektor generalny gospodarstwa „Technodynamika” Igor Nasenkov.

Dysk flash ma układ scalony, elementy zasilania i sterowania znajdują się w jednej obudowie. Ilość pamięci może być dowolna-zależy to tylko od preferencji klienta. Oczekuje się, że potencjalnymi odbiorcami tego rozwoju będą departamenty rządowe lub firmy, które pracują z poufnymi informacjami.

Dodaj komentarz