Reprezentacja Rosji zagra z drużyną z Polski w rozgrywkach mistrzostw świata w Katarze. Spotkanie odbędzie się 24 marca 2022 roku. W przypadku zwycięstwa Rosjanie zagrają ze zwycięzcą pary Szwecja-Czechy o prawo występu w mistrzostwach świata.

Wyniki losowania meczów na mundialu 2022:
Szkocja / Ukraina-Walia / Austria
Rosja / Polska-Szwecja / Czechy
Włochy / Macedonia Północna-Portugalia / Turcja
Zgodnie z regulaminem 12 zespołów podzielono na trzy kwartały. Reprezentacja Rosji była przy losowaniu rozstawioną drużyną, więc mecz z Polakami odbędzie się na własnym boisku. Wcześniej trener rosyjskiej drużyny dopuścił do powrotu Artema Dziuby do reprezentacji na mecze z zastrzeżeniem, że „powinien dobrze grać dla swojego klubu”.

Rosyjska drużyna przegrała decydujący mecz o bezpośredni awans na mistrza świata z powodu autogiełdy. Reprezentacja Uległa Chorwatom — była to pierwsza porażka zespołu prowadzonego przez Walerego Karpina. Rosjanie przegrali 0: 1, choć do wyjścia z grupy eliminacyjnej z pierwszego miejsca wystarczył remis. Warto zauważyć, że decydującą piłkę do swojej bramki w 81. minucie strzelił obrońca reprezentacji Rosji Fiodor Kudriaszow. Ostatecznie zespół zdobył 22 punkty w 10 meczach i zajął drugie miejsce w grupie H.

Dodaj komentarz